Anafrée |
Klid a pohoda je základní součástí našich životů ...


Kraniosakrální terapie

Kraniosakrální regenerace (CST)

CST je jemná neinvazivní manuální regenerace, která pracuje s pulsací mozkomíšní tekutiny. Tato tekutina vyživuje, detoxikuje a chrání celý náš nervový systém. Během CST dochází k harmonizaci pulsace mozkomíšní tekutiny a současně se aktivuje samoléčící mechanismy v lidském těle a vytváří se prostředí pro rozpouštění blokád uložených ve tkáních (svaly,vaziva, klouby, kosti), uvolňování napětí, starých vzpomínek a traumat uložených v těle.

Pomocí kraniosakrálního rytmu je možno diagnostikovat místa bloku, a tak zjistit, kde má tělo největší problém. Pracujeme na úrovni hlubokého tkáňového systému, jehož schopností je ukládat do tzv. „tkáňové paměti“ veškeré prožitky, jako např. úrazy, nemoci či emoční zážitky. Takovým způsobem se v těle vytvářejí restrikce (bloky). Postupem času dochází k jejich řetězení, a tím k vyvolání bolesti nebo dokonce nemoci. Např. úraz v oblasti kostrče může s odstupem času i několika let způsobit bolesti hlavy, dýchací obtíže apod.

Místo, kde subjektivně vnímáme bolest, není vždy místem její skutečné příčiny. Například, pokud jsou jednotlivé kosti či tělesné struktury nepohyblivé nebo jsou v napětí, je ve své funkci omezen mozek a mícha, a tím jsou ovlivňovány i funkce, které utiskované části mozku a míchy řídí. A zároveň pokud se volně nepohybují lebeční kosti, nemůže se pohybovat mozková plena, a tím dochází k zablokování páteře nebo naopak, dojde-li k zablokování páteře, nemůže se pohybovat mozková plena, a pak je omezen i pohyb lebečních kostí a fungování mozku. Techniky kraniosakrální regenereace umí tyto blokády uvolnit.

Jelikož CST působí na nejhlubších strukturách a ústrojí centrálního nervového systému, příznivě ovlivňuje pohybové a koordinační mechanizmy včetně bolestí, zažívací systém, dýchací systém, srdeční funkce a endokrinní systém (souvisí s produkcí hormonů).

Kraniosakrální  regenerace nenahrazuje klasickou lékařskou diagnostiku a léčbu, přesto jsou velmi dobré zkušenosti při zlepšení celkového zdraví, celkové uvolnění, zvýšení imunity.

Využití CST je při:

·         stresu, napětí, přetížení  

·         bolesti hlavy, migrény,závratě  

·         bolesti krční páteře, zad a kloubů

·         bolesti nebo omezení pohybového aparátu (i chronické)

·         poúrazové a pooperační stavy, rekonvalescence

·         traumata, endogenní deprese

·         emoční nerovnováha, zpracování emocionálních traumat

·         rozptýlení negativních důsledků stresu

·         poruchy vyvolané špatným prokrvením některé části mozku (poruchy učení, následky mozkové mrtvice)

·         spastické stavy postižených osob

·         problémy s pozorností a soustředění se

·         některé ušní a oční poruchy

·         nespavost, neklid

·         potíže v oblasti čelisti, skřípání zubů

Kraniosakrální regenerace je doporučována po každém ošetření zubním lékařem a velmi též potřebná pro všechny, kteří používají rovnátka, nebo zubní protézy. Mechanické napětí, které v důsledku těchto zásahů vzniká v čelistních klubech, dokáže kraniosakrální regenerace trvale uvolnit.

Dále se CST doporučuje jako podpůrná po následcích mozkových příhod a řady dalších onemocnění.

Celé regenerace trvá 60-90min. a klient leží na lehátku oblečen, obvykle na zádech.Provádí se jen lehkým tlakem či tahem.Výsledky se dostavují často již při první aplikaci.

Použitím jemného doteku (tlaku nebo tahu, obvykle ne většího 5 gramů) a specifických technik dochází k rozpouštění blokád a k harmonizaci kraniosakrálního rytmu.
V průběhu regenerace může dojít i k somato-emocionálnímu uvolnění , které osvobozuje tělo a mysl od následků minulých zranění, traumat a negativních zkušeností.

 

Tato jemná technika pomáhá k větší harmonii, celistvosti a převzetí vlastní odpovědnosti.

Je pro pacienta příjemná, mimořádně šetrná a přesto nečekaně účinná. Často přináší hlubokou relaxaci, pocit hlubšího a snadnějšího dýchání, jakoby zbavuje tíhy, navrací vrozené schopnosti samouzdravování. Obnovuje tok a rytmus životní síly a tím umožňuje samoléčení organismu jako celku na úrovni fyzické a emoční.

Za průkopníky CST se považují Dr. Andrew Tailor Still, Dr. William Garner Sutherland a Dr. John E. Upledger

Kontakt a objednávky: Jana Krčmařová BCST

Ceník